В Україні зафіксували новий варіант Covid-штаму Omicron – BA.2.
Наразі реєструють лише поодинокі випадки, але підтип інфекції викликає занепокоєння, заявив головний санітарний лікар Ігор Кузін 18 лютого, повідомляє пресслужба Міністерства охорони здоров’я.
“Стосовно варіантів BA.1, BA.2, то вони вже зареєстровані на території країни. Поки що це поодинокі випадки. Якщо дивитися на ці підвиди штаму, то дійсно оцей другий варіант викликає занепокоєння. Ми зараз не фіксуємо його масово, це переважно випадки зараження людей, які повернулися з-за кордону”, – сказав він.
Варінт BA.2 іноді називають “невидимим”, оскільки він не має генетичного маркера, який дослідники використовували, щоб відрізнити інші підтипи Omicron від штаму коронавірусу Delta.
Результати дослідження датських учених виявили, що BA.2 заразніший, ніж Omicron BA.1. Водночас, за попередніми даними, наявні вакцини захищають і від цього підвиду.







