За шість місяців до закінчення податкової амністії громадяни задекларували лише 1,961 млрд грн. Надходження в бюджет становлять 112,1 млн грн.
Про це повідомив голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.
В Офісі президента розраховували, що амністія зможе вивести з тіні приблизно $20 млрд.
“Ми беремо за взірець дві податкові амністії – в Аргентині та Індонезії. В Аргентині вивели з тіні й повернули з-за кордону 117 мільярдів доларів, в Індонезії – десь 350 мільярдів доларів. Якщо порівнювати нашу економіку та економіку Аргентини з приблизно однаковим населенням, то ми маємо вивести з тіні десь 30 мільярдів доларів. Якщо виведемо хоча б 20 мільярдів доларів, я вважатиму це перемогою”, – розповідав Гетманцев Главкому.
З огляду на цю цифру, план виконали на 0,35% станом на першу половину терміну добровільного декларування.
Динаміка легалізації активів, з яких не сплачували податки, демонструє провал кампанії з добровільного декларування.







