Найближчими двома тижнями Київ може перейти у червону зону карантинних обмежень через зростання захворюваності на коронавірус та інші гострі респіраторні вірусні інфекції.
Прогноз пов’язаний із широким поширенням штаму Omicron, через який інші регіони поступово посилюють карантин, заявив керівник головного управління Держпродспоживслужби Києва Олег Рубан, передає “УНН”.
“З 13 січня йде прогнозоване зростання захворюваності на грип та гострі респіраторні інфекції, зокрема Covid-19. Враховуючи показники, столиця стоїть на порозі помаранчевої зони. Найближчими двома тижнями, при малих протиепідемічних заходах, Київ може зайти до червоної зони”, – сказав він.
Водночас точної дати переведення Києва на червоний рівень немає, оскільки все залежатиме від протиепідемічних заходів. Рубан додав, що вже 30% шкіл Києва припинили роботу та перейшли на дистанційне навчання.
Карантинні обмеження запровадять лише у тому випадку, якщо в конкретному суб’єкті господарювання не буде 100% щеплення людей.
“Якщо весь персонал того чи іншого суб’єкту господарювання вакцинований та дотримується певних протиепідемічних заходів, то вони мають право працювати у звичайному режимі, навіть у червоній зоні”, – нагадав Рубан.

Він зауважив, що столиця наразі є лідером з вакцинації. За статистичними даними, щеплено вже понад 60%.







