У Києві функціонує близько двох десятків хімічно небезпечних об’єктів, і люди, які проживають поруч, перебувають у зоні потенційного ризику.
Джерело: командир комунальної аварійно-рятувальної служби (КАРС) «Київська служба порятунку» Дмитро Піхало в ефірі телеканалу «Україна 24«, коментуючи аварію на «Рівнеазоті»
Пряма мова: «У Києві функціонує приблизно 18 хімічно небезпечних об’єктів, на яких здебільшого використовується хлор і аміак. Також є декілька азотних підприємств.
Люди, які мешкають у зоні можливого ураження, підпадають під небезпеку».
«Якщо щось трапляється, одразу проводиться оповіщення населення. На заводі має функціонувати лабораторія. Якщо щось трапляється, на заводі існує система оповіщення, включаються сирени», — розповів він.
Передісторія:
- У понеділок ввечері через аварію на «Рівнеазоті» утворилася хмара рудого диму, яка, за словами очевидців, посунула на Рівне.
- Пізніше Державна служба з надзвичайних ситуацій повідомила, що через розгерметизацію труби стався викид окису азоту у повітря, витік газів було припинено. Жертв та постраждалих немає. Хімічно небезпечних речовин у повітрі не виявлено, загрози людям та навколишньому середовищу немає.







