У Клінічній лікарні швидкої медичної допомоги Львова провели посмертну трансплантацію рогівки ока.
Це перша подібна складна операція за останні 20 років, повідомляє прес-служба лікарні у Facebook.
“Це – вже шоста пересадка органу від одного донора, який уже подарував нове життя п’ятьом пацієнтам”, – сказано в повідомленні.
Нову рогівку отримав 69-річний Ігор з Івано-Франківська. Після прооперованої катаракти три місяці тому у нього проявилася бульозна кіротопатія – його рогівка почала каламутніти і він вже не міг бачити на одне око. Повернути зір могла трансплантація.





Операція пройшла успішно. Вона тривала близько години. Тепер пацієнта чекає тривалий процес реабілітації.
Трансплантацію провів керівник Львівського міського медичного центру Мікрохірургія ока професор Ігор Новицький. Йому асистував завідувач обласним офтальмологічним центром Мар’ян Сарахман.







