Цей штам уже потрапив у сусідні з Україною країни
На середу, 23 червня, запланували проведення позачергового засідання Ради національної безпеки й оборони. У тому числі розглянуть питання можливої появи в Україні «індійського» штаму COVID-19.
«Завтра планується нарада в РНБО, на якій одне з питань стосується саме загрози появи в Україні «індійського» штаму. Українці втомилися від карантину, але ситуація дійсно загрозлива», — написав парламентарій.
Він уточнив, що вже в 92 країнах світу виявили штам «Дельта».
“Є ризик, що згодом хвиля дійде і до України”, – написав нардеп.
Він також зазначив, що за даними Public Health England, штам “Дельта”:
- у 1,6 рази більше агресивний, ніж вже добре відомі штами;
- у 2,3 рази частіше призводить до госпіталізації;
- у 1,5 рази частіше – до реанімації.
Для початку спалаху в регіоні досить невеликої кількості інфікованих – вірус настільки агресивний, що навіть одна хвора людина може спровокувати хвилю епідемії.
“В Україні поки немає технічної можливості самостійно виявляти “індійський” штам. Нещодавно МОЗ направило до лондонської лабораторії 500 зразків з різних регіонів. Також ми очікуємо від ВООЗ нові тест-системи, здатні відразу визначати штам “Дельта”, – додав Радуцький.
Парламентарій підкреслив , що вважає за вкрай необхідне:
- продовжити інтенсивну підготовку опорних лікарень до четвертої хвилі;
- повернути обов’язкове ПЛР-тестування на кордоні;
- посилити контроль над карантином;
- максимально прискорити вакцинацію;
- посилити аналітичну роботу.
Індійська влада так само радить:
- запобігання скупченню людей;
- проведення масштабного тестування;
- масову вакцинацію населення.
Вона підкреслює,що варіант коронавірусу Delta має наступні характеристики:
- підвищену проникність;
- більш сильне зв’язування з рецепторами клітин легенів;
- можливе зниження відповіді на антитіла.
Нагадаємо, вірус «Дельта» вже поширився в Польщу, Румунію та інші країни Європи.






