Росія перекидає із двох бригад Східного військового округу на захід країни оперативно-тактичні ракетні комплекси “Іскандер-М”.
Про це повідомила розслідувальна група Conflict Intelligence Team.
За їхніми даними, про це свідчать відео в соцмережах. Зокрема, на відео, яке опублікували 11 січня з Далекого Сході впізнали “Іскандер”.
“Незважаючи на те, що характерні восьмивісні пускові установки 9П78-1 та/або транспортно-зарядні машини (ТЗМ) 9Т250-1 укриті брезентом, їх можна впізнати за контурами. Тут слід зазначити, що за весь час спостережень ми не бачили, щоб брезентом повністю накривали якусь іншу техніку, окрім цих двох машин комплексу “Іскандер-М”, – зазначають розслідувачі.
Такі ж, але менш акуратно накриті машини, видно на іншому відео, знятому в Свердловській області та викладеному 13 січня.
На ще одному відео за 11 січня видно автопоїзди навантажені контейнерами з, очевидно, ракетами комплексу “Іскандер”.
“Згідно з непрямою інформацією з відкритих баз даних, ці склади виїхали зі станції “Дивізійна” в Улан-Уде та зі станції “Біробіджан-2″, неподалік яких дислокуються 103-а та 107-а ракетні бригади відповідно”, йдеться у повідомленні.
Міноборони Росії вже пояснило це перекидання “раптовою перевіркою” з висуванням на полігони “на значній відстані від пунктів постійної дислокації”.







