Україна працює зі своїми міжнародними партнерами над договором про гарантії безпеки.
Документ не передбачає участі Росії. Про це розповів президент Володимир Зеленський в інтерв’ю загальнонаціональному телемарафону.
“Гарантії безпеки. Це важливий документ, важливий договір. І важливо, щоб він був не папірцем, а реальністю і допоміг нам у майбутньому… Сьогодні все дійшло до того, що цей договір передбачає коло держав-партнерів навколо України без Росії. Гаранти безпеки без Росії. Буча деякі речі змінила. Час змінює речі”, – сказав глава держави.
Проєкт цього договору уже розроблено, хоча певні речі ще потребують узгодження.
“Ми його уже розробили. Дещо комусь подобається, дещо не подобається. Ми як українці багато хочемо, а вони як європейці забагато скептичні. Але десь посередині ми знайдемо відповідь. Бо нам важливо, щоб цей документ ратифікували парламенти усіх країн-гарантів”, – зазначив Зеленський.
За його словами, повинна бути двостороння розмова з президентом РФ Володимиром Путіним. Однак її проведення залежатиме також від того, як РФ поводитиметься на тимчасово окупованих територіях і з захисниками Азовсталі.
“Що буде після того, коли ми це підпишемо, і який буде цей договір – ми подивимось, буде потім зустріч чи не буде, буде результат страшного Маріуполя, або ми зайдемо в Маріуполь, Волноваху тощо, і побачимо п’ять “Буч”, не дай Боже… Може, й не буде після цього (зустрічі). Як вони поводять себе з маріупольцями… Сьогодні ми бачимо, вони знайшли форму, щоб ці люди (захисники Азовсталі) були живі, і вони їх вивезли. Далі буде обмін. Від результатів цих процесів також дуже багато залежить”, – розповів Зеленський.







