Українцям дозволили платити єдиний соціальний внесок для свого страхового стажу з 16 років.
Також – сплачувати внески на користь третіх осіб. Закон ухвалила Верховна Рада, повідомило інформаційне управління апарату.
Парламент змінив закони щодо спрощення механізму участі у загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванні.
Право на добровільну сплату страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування відповідно договору, що укладається з Пенсійним фондом, мають особи з 16-річного віку.
Передбачена можливість укладення такого договору на користь третьої особи (крім особи, інформації про яку немає в системі персоніфікованого обліку).
При цьому 70% внеску спрямовується на виплату визначеному пенсіонеру в обраний ним спосіб, а 30% – до солідарної пенсійної системи.







