Держава погасить заборгованості для студентів-контрактників з окупованих території та зони бойових дій.
Крім того, від виплат також звільнять студентів, які були в окупації чи блокуванні раніше, і не можуть виплатити борг за навчання. Таке рішення ухвалив Кабмін 16 липня, повідомив міністр освіти і науки Сергій Шкарлет в Telegram.
“Сьогодні уряд ухвалив розпорядження про виділення коштів з резервного фонду держбюджету для компенсації витрат ЗВО на підготовку фахівців, які мали заборгованість за другий семестр навчання”, – зазначив він.
За словами Шкарлета, таким чином від сплати заборгованості за другий семестр навчального року звільнили більше 13 тисяч студентів.
Міністр розповів, що рішення ухвалили зокрема через проблеми виплати зарплат освітянам, які недоотримували кошти через заборгованості по контрактах від студентів. Для того, щоб врегулювати ситуацію, МОН збирається компенсувати витрати закладів вищої освіти, які належать до сфери управління міністерства.
“Так, 2022 року 86 млн 814,4 тис. гривень виділить МОН для подальшого спрямування закладам вищої освіти”, – додав Шкарлет.







