Восени цього року очікується зростання цін на гарячу воду та опалення у Києві та декількох містах Київської області.
Про це повідомляє заступника голови КМДА Петра Пантелєєва.
Подорожчання пов’язане з тим, що з травня Кабмін скасував дію положення про ПСО, завдяки якому теплопостачальні підприємства закуповували газ за цінами нижчими за ринкові.
Тепер постачальники повинні купувати його за вищою за ринкову вартістю.
Наразі основний постачальник теплової енергії в столиці «Київтеплоенерго» працює за цінами, встановленими у 2019 році. Але підприємство змушене буде підвищити тариф на тепло з 1 жовтня цього року.
Нова вартість однієї гігакалорії тепла може становити від 2151,77 до 2433,90 грн.
У КМДА вважають, що у такій ситуації доцільніше було б використовувати для виробництва теплової енергії для населення дешевший газ, який видобувається в Україні. Київська влада звернулася до уряду з такою пропозицією.
Тим часом, в середу, 7 липня, Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, передала місцевій владі право на встановлення тарифів на опалення.







