На Київщині правоохоронці з початку повномасштабного вторгнення Росії вже знайшли, оглянули та передали до судово-медичних установ для встановлення причини загибелі 1202 тіла українських громадян.
Про це заявив начальник поліції Київщини Андрій Нєбитов у ефірі загальнонаціонального телемарафону.
“На жаль, жахливі знахідки виявляємо фактично кожен день і фіксуємо злочини армії РФ на території Київської області. Наразі вже 1202 тіла наших загиблих цивільних громадян оглянуто слідчими і передано до судово-медичних установ для встановлення остаточної причини смерті. 280 людей з них наразі залишаються неупізнаними”, – повідомив.
Наразі кримінальна поліція працює відповідним чином для встановлення осіб. Зокрема, відбирається ДНК, дані поміщаються до загальної бази, і далі вже правоохоронці співпрацюють з родичами для порівняння цих даних.
“Тому ще раз закликаю громадян: якщо ви знаєте про зникнення людей і якщо ви втратили з ними зв’язок – будь ласка, повідомте всю інформацію на спецлінію “102” – це дуже важливо для оперативних підрозділів для встановлення місця перебування цих людей”, – заявив правоохоронець.
Говорячи про тих людей, які зникли безвісти і доля яких невідома правоохоронцям, Нєбитов уточнив, що це наразі – 300 осіб, і щодня ця цифра змінюється, бо додаються ще люди до списку тих, які зникли безвісти. За його словами, правоохоронці за добу встановлюють місце перебування певної кількості осіб.
“Шукаємо і серед загиблих (зниклих безвісти ), але сподіваємося знайти цих людей живими. Ми знаємо, що дуже багато хто втратив зв’язок через те, що втратили мобільні телефони, бо окупанти відбирали ці телефони, або навіть тому, що вони були примусово евакуйовані на територію Білорусі або у РФ. Шукаємо таких людей, і звичайно, працюємо з тілами загиблих відповідним чином”, – сказав Нєбитов.







