На кордоні України з Білоруссю працюють над облаштуванням вертолітних майданчиків, щоб оперативно перекинути резерви у разі вторгнення.
Про це повідомив пресцентр Держприкордонслужби України (ДПСУ).
Зазначається, що Україна суттєво активізувала облаштування північної ділянки рубежу через спровоковану міграційну кризу у Білорусі. На це Кабмін виділив 21 млн грн.
“Ще з початку листопада на українсько-білоруському кордоні постійно працюють близько 30 інженерних груп прикордонників. Вони встановлюють загородження з єгози, колючого дроту, сітки рабиці, виготовляють переносні загородження. Також працюють над облаштуванням вертолітних майданчиків, щоб забезпечити оперативне перекидання резервів у разі різкої зміни обстановки на певній ділянці”, – ідеться в повідомленні.
Для облаштування кордону України залучили близько 4630 бухт спірально лінійних загороджень. Значну їх частину надали органи місцевої влади Волинщини. При цьому 2460 бухт прикордонники виготовили на власних потужностях.
“Для цього в Головному центрі підготовки особового складу Держприкордонслужби на Черкащині розгорнули власне виробництво, яке дає змогу виробляти дротяні загородження, єгозу, сітку рабіцу. На цих потужностях вже постійно працює три лінії виробництва”, – додали в ДПСУ.
Прикордонники спроможні самостійно виготовляти щодоби загороджень, що дозволять облаштувати ділянку кордону протяжністю до 3 км, підкреслили у відомстві.
Також закупили майже 300 т сировини, що дасть змогу виготовити загородження для інженерного перекриття близько 62 км українсько-білоруської ділянки.







