Запуск накопичувальної пенсійної системи можливий після перемоги України.
Поки ще ведуться дискусії. Про це під час пресконференції 29 березня повідомила міністерка соціальної політики Оксана Жолнович.
“Ми плануємо накопичувальну систему. Я впевнена, що ми її запустимо після нашої перемоги. Про модель, дизайн та особливості ми дискутуємо, тому що це дуже чутливе питання”, – заявила Жолнович.
Водночас вона звернула увагу, що добровільна система накопичення пенсійних внесків сьогодні існує і працює.
“Є компанії, які добре себе прорекламували на цьому ринку, які утримують рівень внесків, що їм сплачують, на рівні, який покриває інфляцію. Відповідно можна сьогодні вже цим користуватися. Хто має додаткові доходи і готовий інвестувати у свою старість, таким чином отримуючи персоналізований пенсійний рахунок”, – зазначила вона.
Оксана Жолнович зауважила, що в солідарній системі будуть здійснюватися “доплати до певних мінімальних стандартів, що дадуть людям можливість на цю солідарну пенсію жити”.







