У випадку запровадження надзвичайного стану на території України комендантської години у Києві не буде.
Про це заявив мер столиці Віталій Кличко на терміновому брифінгу 23 лютого.
“Комендантської години на території областей та міст не запроваджуватимуть до ухвалення окремого рішення”, – запевнив мер.
Запровадження НС передбачатиме певні обмеження, сказав мер. Наприклад, може обмежуватися рух транспортних засобів та здійснюватися їх огляд.
Також запровадять посилений контроль в’їздів та виїздів з території міст та областей України. Тобто, будуть блокпости. Встановлюється заборона на проведення масових заходів.
“Забороняється проведення мітингів. Можуть бути інші обмежувальні заходи”, – зауважив мер.
Додав, що всі необхідні рішення та заходи з впровадження надзвичайного стану в столиці ухвалить оперативний штаб Києва, який збереться 23 лютого після відповідного рішення Верховної Ради. Всю інформацію місто буде оприлюднювати оперативно на офіційних ресурсах міської влади.
Кличко закликав довіряти інформації тільки з офіційних джерел.
“Жодної паніки. Надзвичайний стан в цій ситуації – упереджувальний крок. Задля забезпечення правопорядку і громадської безпеки в містах, селищах та селах. Для протидії злочинності, запобігання можливим провокаціям, спрямованих на дестабілізацію ситуації в країні. А також – для убезпечення функціонування і роботи об’єктів критичної інфраструктури та органів влади”, – наголосив він.
Зазначив, що всі потреби тероборони будуть вирішувати в оперативному режимі. Найближчим часом будуть організовані та проведені навчальні збори резервістів у батальйонах і бригадах тероборони.
“Ці навчання будуть проводитися протягом 30 днів”, – сказав Кличко.







