Роботу “зернової угоди” для експорту українського зерна з чорноморських портів продовжили.
Термін дії початкової угоди спливав 19 листопада. Тепер угода діятиме ще 120 днів – до 19 березня 2023 року. Відповідне рішення ухвалили в турецькому Стамбулі, повідомив міністр інфраструктури України Олександр Кубраков 17 листопада.
Гарантами виконання Ініціативи залишилися Організація Об’єднаних Націй і Туреччина, зазначив він.
“Український агроекспорт сьогодні залишається дієвим інструментом протидії світовій продовольчій кризі. З 1 серпня, початку роботи зернової Ініціативи, і до сьогодні Україна експортувала понад 11 мільйонів тонн агропродукції до 38 країн світу. Це значний обсяг, але недостатній. Світовий ринок не має можливості замінити українську агропродукцію в найближчий перспективі. Разом з тим можливо збільшити обсяги нашого продовольства для світу”, – написав Кубраков у Facebook.
Він додав, що Україна офіційно звернулася до партнерів по Ініціативі з пропозицією продовжити її мінімум на рік та долучити до неї порт Миколаїв. Відповідь ще очікують.







