Україна та Євросоюз розглядають різні сценарії того, як може далі розгортатися історія із транзитом газу через нашу країну.
Один із варіантів – пропрацювати можливість більшого обсягу реверсу газу через газотранспортну систему Словаччини. Про це президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила під час спільної пресконференції учасників саміту Україна-ЄС, передає “Інтерфакс-Україна”.
“Я розумію вашу занепокоєність щодо постачання газу. І це питання не тільки цієї зими, а й подальшого майбутнього. І завдання Комісії – разом з Україною пропрацювати всі сценарії”, – заявила фон дер Ляєн.
Євросоюз планує також активніше використовувати газотранспортну систему України.
“Ми також маємо вивчити питання використання підземних газових сховищ України”, – заявила президентка Єврокомісії.
Фон дер Ляєн також зазначила, що зараз офіційний Київ має сконцентрувати увагу на підвищенні енергоефективності. Україна взагалі не має імпортувати газ. Вона має бути самодостатньою.







