Україна перемогла в енергетичній битві з Росією.
Але деякі ризики все ще залишаються. Країна готується до них, сказав міністр енергетики Герман Галущенко, передає Кабмін.
“Станом на сьогодні ми маємо профіцит в енергосистемі. Це дає нам відчуття, що ми справді виграли цю енергетичну битву”, – сказав він.
До наступної зими працюють над децентралізацією генерації та передачі електрики. Це зробить енергосистему стійкішою.
Для децентралізації використовують газотурбінні електростанції. З цим допомагають США. Газотурбінна генерація буде в областях, де не вистачає потужностей для генерації струму.
В Україні планують закцентуватися на розвитку зеленої енергетики. Насамперед на сонячній та вітровій генерації. Вона суттєво допомагає балансувати систему.
“Також передбачається модернізація системи передачі електроенергії, пошкодженої в результаті російських атак. Відновлення мереж насамперед передбачатиме їхню модернізацію та підвищення рівня захисту в умовах військових викликів”, – підсумував Галущенко.







