Україна і Швейцарія підписали меморандум про співробітництво у сфері цифрової трансформації.
Меморандум підписали під час зустрічі президентів Володимира Зеленського та Ігнаціо Кассіса.
“Наш внесок у цифрову сферу продовжується додатковими 15 мільйонами швейцарських франків на підтримку процесу цифровізації. Цифрові рішення критично важливі – вони можуть урятувати життя і значно полегшити доступ до державних послуг”, – сказав Кассіс.
Також обговорили допомогу у відновленні телекомунікаційних систем на щойно деокупованих територіях України, протидію кібервикликам, розповів Зеленський.
“Очікуємо, що Швейцарія підтримає наші кроки у відповідь на спільництво Ірану, який допомагає Росії тероризувати наші міста, передаючи ударні безпілотники”, – заявив президент.
Також обговорили залучення Швейцарії до розвитку галузей української економіки, зокрема переробної промисловості.
“Домовилися про тісну взаємодію в межах ООН щодо українських ініціатив про створення компенсаційного механізму і спеціального трибуналу”, – сказав Зеленський.
Кассіс сказав, що Швейцарія передала Україні 5,5 тис. т гуманітарного вантажу, відправила експертів для допомоги.
“Швейцарія продовжить і за необхідності активізує співпрацю з міжнародними партнерами щодо впровадження санкцій щодо РФ”, – заявив.







