Голова енергетичного комітету Верховної Ради Андрій Герус побачив ознаки закінчення паливної кризи в Україні.
За його словами, бензин і дизель будуть на всіх заправках через місяць-півтора. Про це він заявив під час брифінгу 28 червня.
“План Росії щодо створення в Україні масштабної паливної кризи не спрацював і вже не буде реалізований”, – наголосив Герус.
За його словами, у порівнянні з травнем, у червні Україна збільшила імпорт пального на 50% – до 600 тис. т.
400 тис. т – це дизель, 200 тис. – бензин і скраплений газ. Усе надходить з різних європейських країн.
“Ситуація на АЗС нормалізується і стабілізується. На заході України майже на всіх АЗС є ресурс і немає черг суттєвих. На сході ще бувають певні черги, але процес насичення ринку триватиме. Найближчим часом, сподіваємося, у липні, ситуація нормалізується”, – зазначив Герус.
Він підкреслив, що на деяких АЗС є ліміт 40 л на одну автівку, а подекуди – 20 л. Однак у липні їх підвищать або взагалі скасують.
Водночас голова енергокомітету ВР закликав водіїв економити пальне. Зокрема, не їздити на авто без потреби й наодинці.







