Медична допомога у стаціонарі будь-якої лікарні, що має відповідний договір з Національною службою здоров’я України, для українців є безоплатною.
Надання таких послуг не прив’язане до місця проживання, нагадала пресслужба Міністерства охорони здоров’я 18 травня.

“З початку війни в Україні багато громадян були змушені змінити місце проживання. Допомога в стаціонарі надається безоплатно – незалежно від того, де проживають пацієнти і який заклад вирішують обрати для госпіталізації”, – йдеться в повідомленні.
Увесь обсяг медичних та супутніх послуг, передбачений пакетом медичних послуг, є гарантованим. Пацієнти не повинні ні за що доплачувати.
“Зокрема, він охоплює всі необхідні пацієнтам напрямки: кардіологія, неврологія, інфекційні хвороби, пульмонологія, гастроентерологія, педіатрія тощо”, – додали в МОЗ.
Якщо медзаклад вимагає у пацієнта кошти – це порушення. У таких ситуаціях МОЗ радить звертатися зі скаргою за телефоном 0(800) 60 20 19 або на гарячу лінію НСЗУ – 1677.








