В Україні не ухвалили рішення про обов’язкову Covid-вакцинацію медичного персоналу для уникнення браку кадрів. Ризик браку лікарів є більшим за ризик інфікування.
Про це заявив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко в інтерв’ю “Українській правді”.
“Якщо в невеликому райцентрі з центральною районною лікарнею виникне ситуація, за якої два анестезіологи не захочуть вакцинуватися, то в цьому населеному пункті не буде медичної допомоги”, – пояснив Ляшко.
Натомість міністр припускає, що згодом медиків можуть долучити до списку обов’язкових для вакцинації професій.
“Ми детальніше проаналізуємо категорії медичних працівників (які відмовляються робити щеплення. – Gazeta.ua) – чи це медсестра, лікар якого профілю, яких лікарень. Щоб після наказу ми на 100 відсотків були впевнені, що він не вплине на універсальний доступ до послуг у галузі охорони здоров’я”, – зазначив Ляшко.
Додав, зараз уже понад 50% медиків в Україні вакциновані проти коронавірусу.







