Американська компанія Moderna заявила про зниження ефективності своєї Covid-вакцини та наголосила на необхідності введення третьої бустерної дози препарату.
Останнє дослідження показало вищий рівень інфікування серед людей, вакцинованих приблизно 13 місяців тому, у порівнянні з тими, кого імунізували на п’ять місяців пізніше, повідомляє Reuters.
“Moderna порівняла ефективність вакцини у більш ніж 14 тисяч добровольців, вакцинованих у період з липня по жовтень 2020 року. З липня по серпень дослідники виявили 88 Covid-випадків серед тих, хто отримав два щеплення пізніше, порівняно зі 162 випадками серед тих, кого вакцинували торік”, – йдеться у повідомленні.
Це лише одна оцінка, але з огляду на осінньо-зимовий період та очікуваний вплив ослаблення імунітету, вона може свідчити про виникнення 600 тис. додаткових Covid-випадків.
1 вересня Moderna подала заявку на дозвіл ревакцинації в Управління по санітарному нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США.







