У Чехії в місті Брно з нагоди 30-ї річниці Незалежності України відкрили відреставрований меморіал українським воїнам, які загинули в часи Першої світової війни.
Перший етап реконструкції меморіалу пройшов у 2019 році. Про це повідомляє посольство України в Празі.
Тоді завдяки фінансовій підтримці МЗС України відновили центральний елемент меморіалу – унікальний пам’ятник, побудований 98 років тому на місці поховання 154-х українських воїнів.
Протягом 2020-2021 років за підтримки мерії міста Брно відбулася реконструкція інших елементів меморіалу і окремих могил.
Будівництво пам’ятника ініціював у серпні 1923 року в просвітницько-організаційний комітет українських емігрантів у місті Брно. Меморіал мав ушанувати пам’ять усіх українців, які загинули в Брно і в Південно-Моравському регіоні з початку Першої світової війни.






