НАК “Нафтогаз України” не буде продовжувати транзит російського газу після закінчення терміну дії контракту у 2024 році.
Україна готова вже відмовитися від транзиту газу. РФ не виконує умови контракту, сказав голова правління НАК “Нафтогаз України” Олексій Чернишов інтерв’ю “Радіо Свобода”.
“Газпром” не сплачує за своїм контрактом по напряму ГВС “Сохранівка” (розташована фактично в окупованій зоні), тому “Нафтогаз” недоотримує обсяги фінансування для того, щоб фактично забезпечувати транзит і виконує свої зобов’язання незалежно від того, подаючи позови проти “Газпрому” для виконання своїх зобов’язань”, – повідомив він.
Транзит відбувається виключно для підтримки європейських колег.
“Не існує інших причин, але ми не можемо позбавити сьогодні деякі країни Євросоюзу, які, до речі, є нашими партнерами, можливості отримувати блакитне паливо і готуватися до зими”, – вказав Чернишов.
ЄС збирається остаточно відмовитися від споживання російського газу до 2027 року, тому не наполягає на продовженні транзиту через Україну.







