В Україні поки немає засобів, щоб збивати ракети “Кинджал”.
Проте частково можуть допомогти західні системи. Про це в коментарі “24 каналу” сказав військовий експерт, льотчик-інструктор та полковник ЗСУ в запасі Роман Світан.
Він зазначив, що “Кинджал” є аеробалістичною ракетою.
“Це подібне до “Іскандерів”, але запускають їх літаки. “Кинджал” після випуску з “Міг” підіймається вгору, а потім йде по балістичній траєкторії. І Patriot і SAMP-T зможуть боротися з ними. Питання в часі, за який виявлятимуть ракету, й обов’язково наявності в точці удару батареї Patriot чи SAMP-T”, – сказав Світан.
За словами експерта, якщо в місці удару не буде батарей Patriot чи SAMP-T, то засоби, що поблизу, не встигнуть спрацювати. Світан наголосив, що все дуже залежатиме від кількості комплексів.
“Кинджалів” в Росії дійсно мало. У них не вийде значно збільшити виробництво. “Кинджал” та “Іскандер” потребують потужної технічної бази. Тут діють санкції. У Росії є кілька десятків “Кинджалів”, тому вони не обстрілюють ними масово, – зазначив Світан.
Світан додав, що одна ракета має до пів тони вибухівки. На думку експерта, це єдина такого роду ракета, з якої в окупантів виходить працювати. Вони навряд її застосовуватимуть навмання.
“Зараз у нас система енергетики розосереджена. Інфраструктуру неможливо зруйнувати “Кинджалами”, – пояснив Світан.
“Кинджал” – це високоточна гіперзвукова аеробалістична ракета. Її швидкість в 10 разів перевищує швидкість звуку. Ракета може маневрувати в польоті. Бойова частина еквівалентна 4 тис. кг тротилу.
Після запуску ракета піднімається на висоту близько 20 км, а потім падає на ціль, як звичайна балістична ракета. Через це її важко збити системам ППО. Основним носієм ракет комплексу “Кинджал” є модифікований літак МіГ-31К. Один борт здатен нести одну ракету.







