За тиждень з українських портів вийшли 28 суден з більш ніж 800 тис. т аграрної продукції.
Судна вирушили в Єгипет, Лівію, Марокко, Алжир, Оман, Туреччину, Китай і Ефіопію. Про це президент Володимир Зеленський розповів у вечірньому відеозверненні 5 листопада.
“На цьому тижні вдалося забезпечити продовження роботи “зернового коридору” в Чорному морі. За підсумками семи днів з портів “Одеса”, “Чорноморськ” і “Південний” вийшли 28 суден, які перевозять понад 800 тисяч тонн агропродукції. Судно в Ефіопію зафрахтовано продовольчою програмою ООН. На борту – 30 тисяч тонн пшениці. І це типовий перелік країн, які споживають більшу частину нашого аграрного експорту”, – зазначив він.
Зеленський підкреслив, що саме приклад експортної зернової ініціативи ілюструє, що світ здатний гарантувати стабільність, попри будь-які загрози, які створює Росія.
“Світ не піддався на російський шантаж, ключові суб’єкти діяли рішуче, і як результат – загострення продовольчої кризи вдалося уникнути. Це один з найбільш вагомих міжнародних результатів всієї осені. Коли світ об’єднаний, у терористів немає шансів”, – підкреслив глава держави.







