У Київській області є 425 спеціальних сховищ для цивільних на випадок ядерної загрози.
До 15 листопада їх обладнають радіоприймачами. Про це повідомив голова обласної військової адміністрації Олексій Кулеба в інтервʼю “Громадському”.
“Останні вісім місяців нас навчили, що може відбутися все що завгодно. Як посадовець я готуюся до найгіршого сценарію, але сподіваюся, що все буде нормально”, – сказав він.
В Україні питання ядерної безпеки не порушували останні 30 років. Але тепер усе змінилося. Кулеба вимагає від чиновників не підходити до цього формально.
У Київській області сховища розташовані під землею. Вони мають два входи та виходи й вентиляцію. Усього в області є приблизно тисяча укриттів. Але не всі вони підходять для захисту від радіаційної загрози.
“Найпростіше – цокольний поверх. Там вікна виходять на вулицю, але наполовину. Вони не підходять для захисту від радіаційної загрози”, – наголосив Кулеба.
Після ядерної атаки потрібно насамперед пройти до укриття. Після цього необхідно налагодити зв’язок, щоб отримати подальші інструкції. Ймовірно, буде лише радіозв’язок.
“Тому скрізь мають бути обладнані портативні радіоприймачі з батарейками, щоб можна було приймати сигнал. Тому що інформація – це буде найголовніше”, – підсумував Кулеба.







