У суботу вранці споживачів не вимикали від електропостачання.
Для цього не було необхідності через зменшення обсягу споживання. Але на вечір ситуація може змінитися. Про це повідомив оператор Укренерго.
“Попереду вечірній пік споживання, під час якого у разі необхідності можуть бути застосовані обмеження”, ‒ заявив оператор.
Адже ввечері, повертаючись додому, споживачі вмикають світло та різні електроприлади, збільшуючи навантаження на мережі більше, ніж в ранковий час, пояснили.
Сьогодні вранці диспетчерський центр Укренерго не надавав операторам систем розподілу обсягів для аварійних відключень споживачів. В цьому не було необхідності, заявили.
“Тепла погода та вихідний день сприяли тому, що зранку українці спожили електроенергії менше, ніж в цей самий час у попередні дні. Ранковий пік споживання був на 4,6% нижчий, ніж напередодні в п’ятницю, а його верхня точка – трохи пізніше, що уповільнило зріст споживання”, – розповіли.
Ці дві речі разом запобігли загрозі перевантаження мереж і допомогли збалансувати енергосистему без примусових обмежень споживачів.







