За добу в напрямку українських Дунайських портів пройшла рекордна кількість суден.
До портів “Ізмаїл”, “Рені” й “Усть-Дунайськ” через гирло Бистре й румунський канал Суліна пройшли 11 суден, загальним обсягом 45 тис. т, повідомляють у Міністерстві інфраструктури.
Це найбільша кількість і початку повномасштабного вторгнення Росії.
За словами міністра інфраструктури України Олександра Кубракова, з березня вдалося перевезти через Дунайські порти понад 4 млн т зерна.
“На цей час це більше, ніж усіма іншими видами транспорту. Динаміка збільшення суттєва. Якщо в березні наші порти обробляли на експорт тільки 16,5 тисяч тонн агропродукції, то вже в липні показник становив майже 1,4 мільйона тонн. Це чудові результати, але не остаточні”, – сказав Кубраков.
За словами міністра, навіть зі стабільною роботою морського “зернового коридору” триває удосконалення експортної логістики на Дунаї.
“Створюємо умови для безперешкодного сполучення між портами залізничними шляхами, зокрема забезпечуючи пряме залізничне сполучення. За умови системних інвестицій і виконання програми з модернізації портів на Дунаї можливо збільшити їхню потужність до 25 мільйонів тонн вантажів на рік”, – додав міністр.
Нині стартував спільний проєкт Мінінфраструктури та ЄБРР щодо дослідження експортної логістики у Бессарабії. Пропозиції для планування інвестицій планують отримати за два місяці.
На початку липня гирло Бистре суднового ходу Дунай – Чорне море стало доступне для проходу суден, які перевозять агропродукцію. Це відбулося завдяки звільненню Збройними силами України острова Зміїний.
До цього в українські Дунайські порти можна було заходити лише через канал Суліна, який проходить територією Румунії.







