Російські окупанти “затримують” працівників Запорізької атомної електростанції.
Звинувачують у тому, що працівники передають інформацію про пересування і розташування російської військової техніки по території ЗАЕС. Про це повідомив Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець у Telegram.
“Російські медіа повідомляють, що представники їх окупаційних військ затримали двох співробітників ЗАЕС, за нібито співпрацю із Збройними силами України. Також у Росгвардії озвучили, що із березня таких “порушників” було 26 осіб”, – розповів.
“Російське військове і політичне керівництво не соромиться казати світу про те, що вони здійснюють ядерний тероризм і розміщують військову технику на території працюючої атомної станції”, – пише омбудсмен.
Попри шалений тиск окупантів персонал продовжує виконувати роботу задля запобіганню екологічної катастрофи. Яка може торкнутися не тільки України, але й Європи та країн Чорноморського регіону.
“Окупанти затримують, катують і вбивають працівників Запорізької АЕС. Це є не тільки воєнним злочином відносно мирного населення, але й порушенням принципів ядерної безпеки, одним з яких є саме збереження цілісності команди яка відповідає за об’єкт”, – заявив Лубінець.
Обмудсмен закликав генерального секретаря ООН Антоніу Гутерреша, МАГАТЕ і всю світову спільноту прискорити направлення безпекової місії на ЗАЕС, демілітаризувати територію об’єкта і надати гарантії безпеки ЗАЕС та її персоналу для обслуговування станції.







