Міністерство культури та інформаційної політики вирішує, що варто зробити з гербом СРСР на щиті монумента Батьківщина-мати у Києві. Для збору думок українців запустили опитування в “Дії”.
Його результати оприлюднять через два тижні. Про це повідомив міністр культури Олександр Ткаченко в Telegram.
У додатку пропонують громадянам України обрати один варіант із трьох:
– Залишити все, як є;
– Зняти герб СРСР;
– Замінити на український тризуб.
“Технічний процес звільнення Батьківщини-матері від радянських пережитків – процес досить непростий з питання безпеки. Важливо це зробити так, щоб через зміну навантаження монумент не пошкодився. Для цього мають бути залучені спеціалісти – інженери та архітектори”, – додав Ткаченко.
Опитування відбуватиметься з 7 до 21 липня.
Ситуацію прокоментував і активіст Сергій Стерненко. Він написав, що зняти герб СРСР зобовʼязує закон.
“Зняти той герб совка треба, звісно. Це не може бути темою для обговорювань чи опитувань. Бо є пряма норма закону, яка це зобов’язує. Називається він “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”, – заявив Стерненко.







