На Київському та Чернігівському напрямках не можна виключати ймовірність спроб формування нових ударних ворожих угруповань.
Водночас значно більшою загрозою на сьогодні є ймовірність ракетних обстрілів столиці, заявив командувач угруповання сил і засобів оборони міста Києва генерал-лейтенант Олександр Павлюк, передає “Укрінформ”.
“На сьогодні безпека Києва, Київщини, всієї України забезпечується уздовж лінії зіткнення на Харківщині, Луганщині, Донеччині та Херсонщині. Для ворога Київ лишається і лишатиметься головною метою його загарбницьких мрій. Росіяни ніколи не відмовляться від цього. Про це нам слід постійно пам’ятати. Не виключати ймовірність спроб формування нових ударних угруповань за рахунок “тотальної мобілізації” резервістів, залучення запасів техніки та озброєння радянських часів, яких ще є вдосталь на базах зберігання РФ”, – сказав він.
Незважаючи на великі втрати російської армії у живій силі, озброєнні та військовій техніці, агресор все ще має значний людський та технічний ресурс, наголосив Павлюк. Він зазначив, що з огляду на стан та положення військ противника раптово або у стислі терміни це здійснити неможливо. Разом з тим, у разі успіху противника у Східній операційній зоні, значна частина його сил та засобів може бути переміщена звідти на Київський напрямок.
“Наразі реальнішою загрозою для нашої столиці є завдання противником ракетних ударів по критичних об’єктах державного управління, військової та цивільної інфраструктури. Маємо цьому багато прикладів. Довкола Києва створено достатньо ефективну та ешелоновану систему протиповітряної оборони, яка в цілому здатна захистити місто від засобів повітряного нападу та постійно вдосконалюється”, – додав командувач угруповання сил і засобів оборони Києва.
Однак імовірність прориву зони ППО у разі масованого ракетного удару все ж таки існує, наголосив Павленко та закликав усіх киян та гостей столиці не втрачати пильність та вчасно реагувати на сигнали повітряної тривоги.







