Жителі тимчасово окупованого Херсона, виходячи з дому, ризикують потрапити в полон окупантів.
Окупанти заходять до під’їздів, вибивають двері й вивозять людей у невідомому напрямку. Про це повідомляє уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.
Через соцмережі місцеві мешканці відстежують пересування російських патрулів і дізнаються місце розташування ворожих блокпостів на дорогах. Так є шанс прокласти безпечний шлях до місця призначення.
У разі потрапляння на вуличну перевірку окупанти здійснюють оглядають тіло на наявність татуювань, переглядають вміст телефону, машини, речей. Багато хто не проходить цю “процедуру”. Після цього людей відвозять у невідомому напрямку.
З перших днів окупації в соціальних мережах почали масово з’являтися повідомлення з фото й закликами про допомогу в пошуку зниклих батьків, дружин, дітей, друзів.
Херсонці, які побували в полоні й вирвалися на підконтрольну Україні територію, розповідають про знущання та насильство, що застосовували до них під час допитів.







