У Чорному і Азовському морях розгорнуто 46 бойових кораблів з усіх флотів Російської Федерації.
Це практично все, що має готовність і потенціал вторгнення з моря, повідомляє Центр оборонних стратегій, передає “Українська правда”.
У Середземному морі перебуває безпрецедентна кількість російських сил – 17 бойових кораблів зі складу всіх чотирьох флотів РФ. У тому числі два ракетні крейсери та ще сім ракетних кораблів різних типів, включно з двома ракетними підводними човнами.
Такого нарощування не спостерігалося з часів розпаду СРСР, зазначають в ЦГЗ. Навіть передбачено блокування потенційно можливого заходу багатоцільової авіаносної групи США в Східне Середземномор’я.
Також зазначається, що для цього Москва зосередила на театрі ракетні крейсери класу “Атлант” і новітній фрегат з гіперзвуковими ракетами “Циркон”. У російській концепції завоювання панування в дальній морській зоні, ці кораблі мають назву “вбивць авіаносців”.
Експерти нагадують, що під виглядом масштабних навчань Кремль організував фактичну морську блокаду Чорноморського узбережжя України в період з 13 по 19 лютого 2022 року.
Такі дії за Резолюцією ООН визнаються актом агресії, проте зараз немає жорсткої реакції від українських партнерів та НАТО.
Також із початку року в Чорному морі взагалі відсутні кораблі нечорноморських країн НАТО, що з огляду на минулі роки є абсолютно нетиповою ситуацією.







