Вітчизняний супутник “Січ-2-30” зараз працює в енергозберігаючому режимі й не зможе виконувати свої завдання у космосі щонайменше 1-2 місяці.
Про це повідомляє розробник — КБ “Південне” в офіційному коментарі у Facebook.
“Ряд зовнішніх чинників, пов’язаних з особливостями запуску, не дозволив встановити стійкий зв’язок з космічним апаратом під час критично важливих перших сеансів і забезпечити своєчасну побудову його штатної орієнтації. Орієнтація залишилася такою, коли на робочі поверхні сонячної батареї потрапляє лише відбите від поверхні Землі сонячне випромінювання або короткочасне пряме випромінювання під досить малим кутом. Поєднання цих факторів призвело до негативного впливу на енергетичний баланс апарата”, — йдеться у повідомленні.
Через відсутність достатньої кількості електроенергії супутник перезавантажився і перейшов у режим енергозбереження. Однак, моделювання подальшого руху “Січ-2-30” показало, що протягом 1-2 місяців просторове положення стане сприятливим для накопичення електроенергії, і супутник займе штатне положення.

Джерела медіаресурсу dev.ua стверджують, що, супутник розроблявся для запуску у вертикальному положенні на ракеті російського або індійського виробництва, а не в бічному, як це робилося під час місії Transporter-3 на ракеті Falcon-9 Ілона Маска.






