Міністерство охорони здоров’я скасувало вимогу наявності всіх обов’язкових щеплень для вакцинації дітей від 12 до 17 роківроків проти Covid-19.
Для імунізації підлітків батькам достатньо звернутися до будь-якого пункту вакцинації, повідомила пресслужба МОЗ.
Дітям необхідна згода одного з батьків або опікуна. З собою мати паспорт та ідентифікаційний код, аби дані про вакцинацію внесли до електронної системи.
Після вакцинації для дитини стане можливо згенерувати Covid-сертифікат.
Попри те, що перед вакцинацією підлітків більше не вимагатимуть наявності усіх рутинних щеплень, міністерство рекомендує вакцинувати дітей до 12 років від 10 найбільш небезпечних хвороб.
Їх перелік:
– гепатит В – три дози;
– туберкульоз – одна доза;
– кір, паротит, краснуха – дві дози;
– дифтерія та правець- п’ять доз;
– кашлюк – чотири дози;
– поліомієліт – п’ять доз;
– хіб-інфекція – три дози.
Орім того, у 14 років необхідно завершити курс вакцинації від поліомієліту (отримавши шосту дозу). У 16 років зробити щеплення від дифтерії та правця, яке необхідно повторювати що 10 років.







