Україна та Азербайджан підписали низку міждержавних угод.
Це відбулося під час зустрічі президентів Володимира Зеленського та Ільхама Алієва в Києві у п’ятницю.
Президенти підписали спільну Декларацію. У документі йдеться про обопільну підтримку суверенітету, територіальної цілісності держав у міжнародно визнаних кордонах, спільну протидію гібридним загрозам, забезпечення стабільності в Чорноморському регіоні.
Угоду також підписали уряди двох країн – щодо співробітництва у сфері безпечності харчових продуктів.
Крім того – меморандуми про взаєморозуміння між міністерствами економіки щодо екстренної взаємодії у двосторонній торгівлі, про співробітництво в аграрній галузі, у сфері земельних відносин.
“Нафтогаз України”, міністр економіки Азербайджану, голова нафтової компанії SOCAR підписали меморандум про співробітництво у сфері енергетики.
Загалом – шість угод.
Зеленський назвав Алієва “добрим другом і надійним партнером”, сказав про стратегічне партнерство і безпеці. Товарообіг між країнами збільшився до майже $1 млрд, повідомив він.
“Працюватимемо над створенням транспортного коридору. Можливо, у рамках ГУАМ, який об’єднує Україну, Азарбайджан, Грузію, Молдову”, – сказав також.
“Вдячний за запрошення відвідати Україну. У нас є багато можливостей, особливо щодо нашого політичного діалогу впродовж останніх місяців. Ми зустрічалися з президентом Зеленським у Брюсселі. Між нашими народами є міцна дружба”, – заявив Алієв.







