Міністерство цифровізації та МОЗ видалятимуть Covid-сертифікати невакцинованих.
Керівник з розвитку електронних послуг у Мінцифри Мстислав Банік заявив про це в інтерв’ю “РБК-Україна”.
“До кінця року вже можна буде виявляти такі випадки й видаляти дані про несправжню вакцинацію”, – сказав він.
За шахрайство лікарям можуть присудити до трьох років позбавлення волі і 170 тис. грн штрафу.
“Є якась кількість таких випадків, правоохоронні органи абсолютно точно ними займаються”, – додав Банік.
Оцінити масштаб проблеми складно, бо інформація щодо щеплення пацієнта є лікарською таємницею. Встановити фейковий сертифікат можн, якщо людина захворіє.
“Кожне щеплення підписується електронним ключем лікаря. Умовно пацієнту внесли дані про справжню вакцинацію, проте не зробили йому укол. Він потрапляє в лікарню, а це не складно, за словами медиків, тому що щеплення в нього не було. Тоді одразу зрозуміло, який лікар пішов на змову”, – пояснили в Мінцифри.







