Уряд хоче скоротити розрив у зарплатах жінок і чоловіків. Підготували план до 2023 року.
Мінекономіки підготувало проєкт “Національної стратегії щодо зменшення гендерного розриву в оплаті праці на період до 2023 року та затвердження плану заходів щодо її реалізації”. Документ має схвалити Кабмін, пише РБК-Україна.
“Рівень горизонтальної та вертикальної гендерної сегрегації ринку праці України попри певні позитивні зміни в останні роки залишається високим. Як наслідок, розрив в оплаті праці жінок і чоловіків в Україні. Хоч і демонструє впродовж 2020-го – першої половини 2021 року тенденцію до скорочення, проте залишається суттєво вищим за відповідний показник більшості розвинених країн світу, зокрема країн Європейського Союзу”, – написали в пояснювальній записці до проєкту.
Планують розробити проєкт закону України “Щодо рівного винагородження за працю рівної цінності”.
Також мають запровадити розумні співвідношення між винагородженням працівників і керівників державних компаній, установ, організацій.
Пропонують підвищити розмір мінімальної заробітної плати до 55% від середньої в економіці.
У плані є пункт щодо впровадження квотного принципу для представлення жінок у керівних органах підприємств (установ, організацій) та в публічній політиці.
Чоловіків заохочуватимуть брати відпустку з догляду за дитиною, а також збільшувати частку неоплачуваної хатньої роботи й справ із догляду.
Середньомісячна зарплата жінок у першому кварталі 2021 року становила 11 670 грн. Зарплата чоловіків – понад 14 тис. грн.







