З 8 серпня філія Укрзалізниці “Центр транспортної логістики” заборонила подачу під навантаження власних вагонів, окрім як за довгостроковими контрактами, більшість з яких у групи олігарха Ріната Ахметова. Про це повідомляє видання “Наші гроші” з посиланням на Rail.insider. Там опублікували телефонограму, яку розіслали на всі регіональні філії УЗ.
“Забороняється з 20:01 доби 08.08.2021 до скасування подача під навантаження піввагонів з ознакою ЦТЛ, окрім як для забезпечення заявок з надання послуги перевезення з узгодженими строками та обсягами за результатами електронних торгів – довгострокові контракти”, – йдеться у повідомленні.
Назвали компанії, з якими укладено довгострокові контракти, їх бенефіціарів:
ТОВ “Метінвест-Шіппінг”, бенефіціар – Рінат Ахметов;
ПрАТ “ДТЕК Павлоградвугілля” – Рінат Ахметов;
ТОВ “Інтвайс” – Сергій Осокін;
ТОВ “Ніка Транс Логістика” – Дмитро Фірташ.
Видання “Наші гроші” додало, що з червня 2020 року Укрзалізниця запустила проєкт довгострокових контрактів на послугу поставки вагонів та перевезення у вагонах ЦТЛ. У березні 2021-го уряд звільнив голову УЗ Володимира Жмака. Член наглядової ради Сергій Лещенко пояснив, що контракти залізниці з групою Ахметова були збитковими для компанії. Своєю чергою в.о. голови правління УЗ Іван Юрик пообіцяв, що компанія добиватиметься перегляду укладених за попереднього керівництвіа довгострокових контрактів. Однак контракти так і не переглянули.
11 серпня Олександра Камишіна уряд призначив в. о. голови правління Укрзалізниці. Він сім років працював менеджером з інвестицій у холдингу SCM Ріната Ахметова.
30 липня Рада національної безпеки та оборони для ліквідації проблем на залізниці вирішила тимчасово покласти на міністра інфраструктури Олександра Кубракова обов’язки голови правління УЗ до обрання нового керівництва. Хоча таке кадрове рішення суперечило законодавству, яке забороняє міністру працювати за сумісництвом на іншій посаді.







