У недалекій перспективі Україна стане членом Євросоюзу і Північноатлантичного альянсу. А Російська Федерація розпадеться на менші держави, і ці країни можуть стати частиною цивілізованого світу.
Таку думку висловив колишній міністр закордонних справ України Володимир Огризко в опублікованому на Gazeta.ua інтерв’ю Центру спільних дій.
“Мрію, що ми нарешті доєднаємось до ЄС і НАТО. Це я бачу в недалекій перспективі”, – сказав дипломат.
Це докорінно змінить політичну систему, вважає він:
“Тоді ми нарешті відмовимося від централізму й управлінської конструкції часів Чингісхана. І перейдемо до нормальної європейської демократичної практики. Будуть реальні політичні сили, реальний парламент, де президент виконуватиме якісь функції лише в окремих випадках і не втручатиметься в політичне життя так, як зараз”.
Таким чином Україна повернеться до своєї традиції та витоків, каже Огризко.
“Українське суспільство історично демократичне. Самодержавіє у нас не проходить. Для нас справді ментально краще підходить парламентська дискусія. Так, із чубленням і сварками. Але в результаті ми виробляємо спільну лінію, яку всі підтримуємо”, – пояснює.
Одночасно з цими перетвореннями України відбудеться важлива геополітична зміна – розпадеться РФ, прогнозує дипломат.
“Паралельно добіжить кінця історія нашого північно-східного сусіда. Я щиро вірю в те, що ми йому допоможемо, – каже він. – Так воно історично має скластися, бо імперії — це штучне утворення. Вони не можуть вічно триматися, мають розпастися. І коли на місці цього Мордору виникнуть нормальні цивілізовані держави, без імперського мислення і практики, от тоді весь північноатлантичний і постросійський простір стане праобразом справді нової конструкції від Ванкувера до Владивостока. Де будуть безпека, повага до прав людини, економічне зростання, і де люди відчуватимуть, що живуть у цивілізованому суспільстві”.






